g_meet_mob

Google Meet \ Hangouts Meet (Android)

Program Hangouts Meet slúži na komunikáciu prostredníctvom video-konferencií cez internet. Tento program môžete spustiť na systéme Android ako aj na systéme Windows.

Otvorte Obchod Play a vyhľadajte aplikáciu Hangouts Meet a zvoľte inštalovať.

zdorj: stuba.sk

Spustite nainštalovanú aplikáciu, povoľte fotenie, natáčanie videí a nahrávanie zvuku.

Vyberte si účet, ktorým sa budete prihlasovať do aplikácie Hangouts Meet. Pre vytváranie vlastných schôdzok, potrebujete G Suite účet, t.j. je nutné prihlásiť sa pod e-mail účtom v tvare mojucet@stuba.sk

 

Schôdzku môžete vytvoriť stlačením tlačidla New meeting. Následne sa nám vygeneruje jedinečný odkaz cez ktorý sa ostatní účastníci pripoja. Môžete ho jednoducho zdieľať cez tlačidlo Share alebo si ho týmto spôsobom len skopírovať a manuálne rozposlať.

Pripojenie sa ku schôdzkam na základe pozvánky cez e-mail alebo SMS

Pokiaľ ste obdržali pozvánku na schôdzku priamo do e-mailu v telefóne tak v správe je tlačidlo PRIPOJIŤ SA K SCHÔDZKE, stlačením sa automaticky otvorí Hangouts Meet.


Pokiaľ ste obdržali e-mail na počítač a chcete sa pripojiť cez mobilný telefón:

Ak ste zaregistrovaný účtom  mojucet@stuba.sk, môžete sa pripojiť zadaním kódu alebo prezývky schôdzky, ktorá bola zadaná pri vytváraní schôdzky. Druhá možnosť je cez reťazec na konci odkazu, ktorý Vám bol zaslaný, napr.: https://meet.google.com/iuo-scus-foo.

Spustite aplikáciu Meet, stlačte tlačidlo Meeting code, zadajte kód a potvrďte Join meeting.

Ďalej stlačte tlačidlo Ask to Join. Počkajte, kým Vás zakladateľ schôdzky potvrdí a môžete komunikovať.

Funkcie Hangouts Meet počas trvania schôdzky

Počas schôdzky je vidieť ostatných účastníkov a vždy je uprednostnený na zobrazenie ten, ktorý práve rozpráva. Ak kliknete na konkrétneho účastníka v zozname účastníkov v dolnej časti, objaví sa spinka a stále máte na hlavnej obrazovke zobrazeného len vybraného účastníka. Ak stlačíte ešte raz na spinku, tak spinka sa zruší a znova je zobrazovaný ten účastník, ktorý práve rozpráva.

a) vypnutie/zapnutie mikrofónu
b) ukončenie schôdzky / hovoru
c) vypnutie/zapnutie kamery
d) zoznam účastníkov
e) písanie správ

zdroj: www.stuba.sk