mail_otazky

Často kladené otázky a odpovede

 1. Ako si zmením heslo?
  Poštový server stuba.sk využíva centrálnu autentifikáciu a správu užívateľov. To znamená, že na vstup do poštovej schránky musíte použiť heslo, ktoré používate na vstup do Informačného systému AIS. Heslo je možné zmeniť len v AIS!  „Nastavenie informačného systému / Zmena hesla„.
 2. Ako mám postupovať v prípade ak zabudnem heslo?
  Kontaktujte príslušného systémového integrátora. Pridelí Vám nové heslo.
 3. Ako si presmerujem poštu na inú e-mailovú adresu?
  Po prihlásení na webmail, v menu „Pravidlá:“ označte „Presmerovať všetku poštu na:“ a do políčka nižšie napíšte e-mailovú adresu, na ktorú bude pošta presmerovaná. „Zachovať kópiu“ označte v tom prípade ak chcete uchovať kópiu presmerovanej pošty. Ak však veľkosť schránky presiahne povolenú kvótu, prestane fungovať aj preposielanie správ!!!
 4. Čo treba spraviť aby bolo možné namiesto WEB rozhrania používať napr. Mozilla Thunderbird, MS Outlook a pod?
  V poštovom klientovi treba v nastavení konta zmeniť: „Server pre prichádzajúcu poštu“ na pop3/imap.stuba.sk a „Server pre odchádzajúcu poštu“ na mail.stuba.sk. Samozrejme musí byť správne zadané aj „Názov konta“ a „E-Mail Adresa“ používateľa.  Návody
 5. Ako si môžem podľa potreby meniť jazykovú variantu web rozhrania.
  Jazyk rozhrania si môžete zmeniť po prihlásení kliknutím na menu „Nastavenia„. V položke „Jazyk:“ vyberte požadovanú jazykovú variantu rozhrania.
 6. Prichádzajúce normálne správy sú označované ako „Možný SPAM“
  SPAM filter zohľadňuje pri hodnotení správ veľké množstvo kritérií. Jedným z nich je aj štruktúra a charakter ich obsahu. Častá príčina označenia správy je to, že telo obsahuje iba jednoduchý odkaz na webovú lokalitu alebo prílohy bez dodatočného textu. Ďalším častým prípadom je chýbajúci predmet správy, veľká odchýlka od aktuálneho času a pod.
  Dôležité: Správy označené z rôznych príčin ako „Možný SPAM“, nie sú z dôvodu zachovania reputácie mail servera stuba.sk ďalej presmerovávané (3). Ani na G.Suite (g.stuba.sk)

zdroj: stuba.sk